George Adamski (1891 - 1965) (obr. 1) je mezi zasvěcenými považován za krále kontaktérů. Narodil se v Polsku, ale brzy se jeho rodina přestěhovala do USA a žila v New Yorku.
Podle kontaktérské legendy, kterou s ním budoval novinář Desmond Leslie (obr.2), už v době dětství malého George se prý s jeho rodinou v USA seznámil jakýsi mecenáš, který mladému Adamskému umožnil studovat duchovní vědy v Tibetu. Tamní pobyt prý hluboce Adamského ovlivnil a zřejmě určil směr jeho dalšího životního proudu. V Tibetu strávil údajně celkem asi tři roky.
Po návratu do USA absolvuje vojenskou službu u XIII.kavalérie na hranicích s Mexikem v letech 1913 - 1916. Roku 1917 se žení s Mary A. Shimberskou. V roce 1918 pracuje jako malíř a dekoratér v Yelowstoneském národním parku a působí v Národní gardě do roku 1919.
Po opuštění armády Adamski hodně cestoval po Státech. V období prohibice (1923 - 1933) působil jako pašerák alkoholu.
V roce 1926 se stěhuje do města Laguna Beach ve státě Kalifornie. Zde zakládá duchovní společnost The Royal Order on Tibet - Královský tibetský řád a přestože nemá žádné tomu odpovídající vzdělání, vyučuje východní filozofii. Vystupuje s přednáškami po některým městech USA, i v rozhlasových stanicích (KFOX, KMPC). Přisvojuje si tituly jako"profesor" a "filozof". Tyto přednášky obsahující duchovní tématiku byly prý zaměřeny i na mimozemské civilizace, neboť již v Tibetu byl už svými učiteli obeznámen s tím, že ve Vesmíru existují vyspělé inteligentní bytosti.
V roce 1940 se vystěhoval Adamski a několik studentů do osady na silnici směrem k pohoří Palomar. Valley Center se stal místem vybudování malé farmy. Po zapojení Ameriky do války sloužil Adamski u protivzdušné obrany. V roce 1940 vydává ve velmi malém nákladu spisek "Pioneers of the Space" - Průkopníci vesmíru. V roce 1944 byla usedlost prodána a Adamski se s několika dalšími lidmi přestěhoval na jižní svah hory Mount Palomar, do blízkosti známé astronomické observatoře, kde vlastní krámek se suvenýry a cukrovím. V době hojných pádu meteoritů, 9. října 1944 Adamski poprvé v životě vidí na obloze nehybně stojící těleso, které vykazuje všechny známky UFO. Spolu s ním tento objekt prý vidí tisíce lidí z širokého okolí okolo města San Diego. Adamskiho víra v existenci mimozemského života tak začala dostávat pevnější podobu. Roku 1947 Adamski se svou ženou a několika přáteli pozoruje formaci mimozemských objektů pohybujících se po obloze od východu na západ, šikmo, bez jakéhokoliv zvuku. Tato událost byla prý zaregistrována i dalšími lidmi na mnoha místech USA. |
|
Adamski do roku 1952 pořídil okolo 500 fotografií objektů UFO ve velmi zdařilé kvalitě. Oficiálně se však s mimozemšťany setkal 20. listopadu 1952 v mojavské poušti, během pikniku s přáteli. Mimozemšťané pocházeli z Venuše a sdělili Adamskému své obavy z jaderných zbraní. V následujícím roce vydává Adamski knihu "Létající talíře přistály", která se stala bestsellerem. O dva roky později vydává další, s názvem "Uvnitř létajících talířů". (1) V následujících deseti letech Adamski UFO nejen fotografuje, ale dokonce absolvuje celou řadu přímých setkání s mimozemskými bytostmi. Tato setkáni se většinou odehrávala v nehostinných pouštních oblastech USA. Bytosti, se kterými se Adamski setkává, byli humanoidních rysů a prakticky nerozlišitelní od člověka. Jako červená nit těchto setkání se ze strany mimozemských line obava ze zneužití zbraní, problém atomových zbraní a katastrofální narušení přírody. Nezůstává však jenom u této formy kontaktů. Adamski ve svých knihách popisuje dokonce i několik kosmických cest v blízkosti naší planety. Adamski údajně cestuje do volného kosmického prostoru na počátku a v polovině padesátých let. To, co viděl, je popsáno v jeho knihách a je jeho apologety dokládáno jako důkaz pravdivosti jeho tvrzení, neboť se prý podobá se zážitky pozdějších kosmonautů. (2) Před svou smrtí se Adamski přiznal, že si vše vymyslel. Již předtím jej však jeho podvody odhalila řada osob. Předseda britské BUFORA Rogers např. zjistil, že to, co mělo být na snímcích létajícím talířem, je zastaralá kovová chladnička na lahve, kterou Adamski používal ve svém baru. |
Odraz v ČR
Po roce 1989 se snažila oživit kontaktérské historky G. Adamského Zdena Novotná z Prahy, která v předchozích letech soukromě překládala jeho knihy. Sama měla po jeho vzoru několik údajných "kontaktů". (3), (4)
Odkazy:
(1) Adamski, G.: Uvnitř vesmírných lodí. Star, Praha, 1994
(2) -ms-: Adamski - podvodník nebo skutečný kontaktér? ZAZ, roč. 1997, č. 1
(3) Novotná, Z.: Moje cesta k poznání. ZAZ, roč. 1992-1993
(4) Novotná, Z.: UFO a náboženství. Včelka, Plzeň, 1993
(5) Věk kontaktů. Fakta X, č. 48
(6) Adamski - velký podvodník ? Fakta X, č. 28
(7) Stern, J.:Georga Adamski. HaNo 1.8.2003