Dům strachu
Strašidelný dům 

"Od šestého března 1996 se v našem domku dějí prapodivné věci. Nikdy bych nevěřila, že se ve svých 75 letech ještě něčeho takového dočkám!“ říká Růžena T. z Mělníka.

„Řádí tu zlé síly, které nám ztrpčují život hůř než ve strašidelném filmu.“  

Samá voda... 

Vše začalo tím, že se kuchyně třípokojového "vejminku" paní T. - bývalé vedoucí obchodu s nábytkem - ocitla pod vodou. "Nebyla to prasklá trubka," říká, „jen prostě ze zdi v rohu místnosti začala téct voda. Na druhý den zase tekla z jiného rohu. Instalatéři žádnou závadu nenašli." 

O pár dní později se začaly s velkým rámusem samy od sebe kácet židle a křesla. Skříň se převrátila na dveře, takže se do pokoje muselo lézt oknem. Gauč v ložnici se rozložil, zásuvka příborníku vyletěla z kuchyně oknem až na dvorek.

"Měli byste vidět," říká zdravotní sestra Jaroslava K. (55), dcera paní T., „jak se těžký kuchyňský stůl vymrštil a rozbil skleněné dveře. Elektrická trouba nadskakovala, ze zdí spadaly obrazy. Pohovka se převrátila, ze skříně doslova vyskákaly šaty i s ramínky. Kredenc spadla a pak se zase postavila. Podívejte, jak máme nábytek podřený a pomlácený!“  

"Nejvíc jsem se však lekla, když náš Petr (12 let) pomáhal zvedat převrácenou pohovku v kuchyni. V té chvíli se totiž ze sporáku vznesl hrnec s horkou vodou a polil ho! Kluk má dodneška opařenou nohu.“

 S hrncem na hlavě

 "Po celém bytě se do mě stále něco strefovalo," stěžuje si paní T. "V koupelně na mě skákaly šampony, takže jsem je vždy před čištěním zubů musela přikrývat ručníkem. Odložené brýle mi cosi hodilo na záda, na dvoře na mne útočil kbelík, směrem ke mně létaly klíče, boty, koště, vidle …

Kafe jsem chodila pít k dceři do druhé části domku – u mě by se vylilo.“  

Záhadné síly však neřádily jen ve „vejminku“ paní T.  „Jednou se začaly samy otevírat dveře od chlíva, ve kterém byla dvě prasata,“ říká nešťastná paní. „Nepomáhalo ani, když jsem je přivázala drátem – hned praskl.“

„Tak jsem dveře držela sama. Těžká železná petlice z nich přitom létala vzduchem a mlátila mě do hlavy. Proto jsem si jako helmu nasadila plastový kyblík. Ten ale petlice rozbila! Až plechová štoudev vydržela. Přesto jsem poté týdny nemohla ke kadeřnici, protože jsem měla hlavu samou bouli..."

S podivnou silou zápasila paní T. několik dní po sobě - nejkratší souboj prý trval dvě hodiny, nejdelší čtyři. Pak byl zase na „chlévské frontě“ klid. 

Nepomohla ani svěcená voda 

Sedíme v kuchyni paní T. a drbeme za ušima spokojeného vořecha Míšu. "Měli byste ale slyšet, jak fňuká, když se tu něco podivného děje!" říká Jaroslava K.

Vnuk Petr zase vzpomíná, jak se babičce ztratily umělé zuby, které měla zavřené v kredenci v hrníčku s pokličkou. "Asi za měsíc pak vidím," říká s úsměvem, "jak zuby samy od sebe letí otevřeným oknem do kuchyně. Hele babi, zuby letí! volal jsem...“

 Co se vlastně děje v tichém přízemním domku na okraji Mělníka?

"To nám nikdo nedokázal říct," krčí rameny jeho obyvatelé. "Už tu byl i farář se svěcenou vodou, sloužil za nás mši - a nic. Jenom ze zdi ložnice pak spadl krucifix a soška Krista se rozbila.

"Tak jsme pozvali psychotronika. Ten vzal za čtvrt hodiny pětistovku a prohlásil, že se na nás zlobí duchové, protože je neuctíváme. Hlavně duch tchána se prý zlobí. Takové blbosti," rozhořčuje se paní T., "vždyť já tchána nikdy neviděla. Když jsem se vdávala, byl už dávno po smrti!" 

Proč by právě tady mělo strašit?

V domku žijí slušní a rozumní lidé, kteří by neměli přitahovat síly zla. Nebo se stalo v březnu něco důležitého? „Snad jen to," říká paní T., "že jsem barák přepsala na děti. Komu by to ale mohlo vadit?"

Podivné úkazy jsou spojeny jen s paní T. "Tuhle jsem vyrazila k mladým na Dallas," říká. "Hned jim přestala jít televize. Tak jsem radši odešla, ať jim tam něco nezaseju. Televizor pak zase fungoval.“

Když vzali paní T. na pár dní do nemocnice, záhadné úkazy v domku přestaly. Jakmile se vrátila začalo vše znovu… 

Bílou a Bacha

Co říkáte případu paní T.? zeptali jsme se PhDr. Olgy Krumlovské (33), známé odbornice na podobné úkazy. "Napřed jsem se domnívala," odpovídá dr. Krumlovská, "že jde o spojení geopatogenní a psychosomatické zóny v jednom místě. V takovém prostoru negativní vibrace dosahují velké síly. Nejenže mohou působit padání věcí, ale třeba i přitáhnout blesk!

Pak jsem však pomocí kyvadélka zjistila, že jde téměř určité o spojení silné psychosomatické zóny s psychokinetickými schopnostmi paní T. Záporná psychosomatická zóna vzniká tam, kde se něco zlého stalo - třeba kde byl někdo zabit nebo dlouho umíral na zhoubnou chorobu. Stěny domu jsou jako houba, negativní vibrace do nich nasáknou.

K tomu přistoupily zjevné psychokinetické schopnosti paní T., jež se projevily teprve pod vlivem prostředí - bez něj mohly trvale zůstat skryté. Že je zdroj úkazů v ní, dokázal její pobyt v nemocnici, během kterého se doma vše uklidnilo.

Starší ženy k takovým úkazům někdy inklinují, přestože se jim po celý život nic podobného nepřihodilo. Samozřejmě paní T. o svých schopnostech neví, je v tom úplné nevinně."

 Jak ale pomoci nešťastným obyvatelům domku?

"Z vlastní zkušenosti vím, že se zlá zóna dá rušit hudbou. Mohu doporučit Bacha - to jsou vlastně příznivé vibrace, které tlumí ty nepříznivé. Ať si paní T. zkusí pustit před spaním pár jeho koncertů, uvolnit se a nemyslet na žádné potíže.

Záleží i na nábytku. Ten by měl mít oblé rohy - pravoúhlé hrany zesilují negativní záření. Lustr pokud možno kulatý. A abych nezapomněla – důležité je  vymalování pokojů. Doporučuji bílou, růžovou nebo světle modrou barvu! Také bych paní T. radila delší prázdniny - aspoň měsíc pobytu někde mimo dům. A v domě hodně zpívat, to jsou také pozitivní vibrace!

 

Jaroslav Jurajda, Květy č. 30/1996